Spotkanie przedstawicieli szkół z oddziałami integracyjnymi południowej Wielkopolski

Co roku, z końcem września, spotykamy się w jednej ze szkół południowej Wielkopolski, prowadzącej oddziały integracyjne. W tym roku zaszczyt goszczenia przedstawicieli zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli z Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza, Jarocina, Krotoszyna, Kępna, przypadł właśnie nam.
Celem tych spotkań jest przede wszystkim wymiana doświadczeń dotycząca kształcenia integracyjnego, prowadzenia dokumentacji, organizacji zajęć czy pracy z uczniami z różnymi niepełnosprawnościami. W bieżącym roku, pani Sylwia Seiffert przeprowadziła szkolenie dotyczące funkcjonowania dziecka z zespołem Aspergera, a panie: Ewelina Rybczyńska i Lucyna Promna zajęcia w Sali Doświadczania Świata. Został również ustalony kalendarz międzyszkolnych imprez integracyjnych dla dzieci na nowy rok szkolny. Dzięki temu uczniowie z różnych placówek będą mieli możliwość spotkania się, zintegrowania podczas kolejnych zmagań klas integracyjnych południowej Wielkopolski.
Kolejne wrześniowe spotkanie już za rok w Szkole Podstawowej Nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim.