Wycieczka klasy 8a do Łodzi 4.10.2021

Klasa 8a swoją wycieczkę po Łodzi rozpoczęła od wyprawy z przewodnikiem. Odwiedzili Artystyczne Podwórko Wojciecha Siudmaka, oraz Pasaż Róży. Idąc dalej ulicą Piotrkowską, widzieli Pomnik Trzech Fabrykantów. Następnie udali się do Parku Ocalonych, by tam zobaczyć tablice upamiętniające osoby odznaczone medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata, Aleję Ocalonych, Kopiec Pamięci oraz Ławeczkę Jana Karskiego.

Dalsze kroki uczniowie klasy 8a wraz z opiekunami i przewodnikiem skierowali do Centrum Dialogu, gdzie poznali historię Marka Edelmana.

Kolejnym punktem był Park im. Szarych Szeregów, w którym zetknęli się z Pomnikiem Martyrologii Dzieci, tzw. Pękniętym Sercem. Swoją wycieczkę uczniowie zakończyli udziałem w warsztatach chemicznych z polimeryki w Eksperymentarium