Jasełka Bożonarodzeniowe w Hanulinie

Dzień 22 grudnia 2015r. był szczególny dla uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Hanulinie. W tym dniu bowiem świętowaliśmy Boże Narodzenie Jezusa. O godzinie 9.30 wszyscy zebrali się w parafialnym kościele, gdzie odbyły się międzypokoleniowe Jasełka w wykonaniu dzieci grupy najstarszej z Przedszkola w Hanulinie, uczniów Szkoły Podstawowej w Hanulinie i mieszkańców DPS w Rzetni. Misterium wprowadziło wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Ksiądz Prałat Andrzej Walczak podzielił się z przedstawicielami klas opłatkiem, a wszyscy zebrani odśpiewali wspólnie kolędy.

Po Jasełkach wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się w swoich salach lekcyjnych na klasowych Wigiliach, na których nie zabrakło księdza proboszcza, dyrektora szkoły, aktorów z DPS w Rzetni z opiekunami i rodziców uczniów. Dzieci łamały się opłatkiem składając świąteczne i noworoczne życzenia. Stoły udekorowane obrusami, stroikami, zastawione były słodkościami, owocami, potrawami wigilijnymi.

Po zakończonych uroczystościach wszyscy w świątecznym nastroju udali się do domów, aby rozpocząć przygotowania do rodzinnych świąt.
Dziękujemy wszystkim, także przedszkolankom, dyrekcji i opiekunom z DPS w Rzetni, za pomoc w przygotowaniu części artystycznej Jasełek, kolęd, dekoracji w kościele, stajenki i przebrań dla aktorów a także księdzu proboszczowi za umożliwienie występu w  Świątyni Bożej – Małgorzata Mucha i Małgorzata Habel.