Spotkania z ciekawymi ludźmi

W czwartek 12.05.16r. w ramach cyklu spotkań : „ Znani i ciekawi” wychowankowie Świetlicy Środowiskowej spotkali się  z lekarzem medycyny panem Witoldem Tomczakiem. Celem wizyty było zachęcenie dzieci do dbania o swoje zdrowe i prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez promowanie zasad spożywania właściwych pokarmów oraz korzystania z ruchu na świeżym powietrzu. Pan doktor zwrócił uwagę dzieci na związek między chorobą a leczeniem i koniecznością przyjmowania lekarstw oraz zastrzyków. Uczestnicy spotkania mieli niepowtarzalną okazję do samodzielnego posłuchania bicia własnego serca przez stetoskop, jak również zapoznania się z podstawowym sprzętem medycznym niezbędnym do badania laryngologicznego i kardiologicznego. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że w przyszłości wizyty dzieci w gabinetach lekarskich będą równie sympatyczne.