Czas wigilijnych spotkań

Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: 22 grudnia 2016 r., o godzinie 9.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: Pan Dyrektor, ksiądz proboszcz, rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz przedszkolaki. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Spektakl, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane (widzowie mogli usłyszeć znane kolędy), został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami. Wszyscy tworzyliśmy te Jasełka, ponieważ każda klasa prezentowała jedną kolędę. Na zakończenie przedstawienia Bożonarodzeniowego wszyscy zgromadzeni wysłuchali świątecznych życzeń Pana Dyrektora Henryka Grzesiaka i Księdza Proboszcza Marka Naglera. Kolejnym punktem świętowania Narodzenia Jezusa był koncert kolęd w wykonaniu dobrze już znanej dzieciom orkiestry. W świątecznych nastrojach rozeszliśmy się do sal lekcyjnych, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne. Składaniu życzeń i śpiewaniu kolęd, które było słychać na szkolnych korytarzach nie było końca i w tym świątecznym nastroju pożegnaliśmy się aż do Nowego Roku.