Detektywi histori

Detektywi historii
W poniedziałek 02.10.17r. młodzi detektywi historii z klas IV i klasy V wspólnie ze swoimi wychowawcami wyruszyli pociągiem na wyprawę do Poznania. Motywem przewodnim było śledztwo, jakie wraz z całą wspaniałą grupą swoich pomocników, asystentów (uczniów ze szkoły w Hanulinie) przeprowadził detektyw ( przewodnik), aby odkryć historię miasta. Tajemnicza przeszłość Poznania w trakcie kilkugodzinnego dochodzenia, przeprowadzenia „ wizji lokalnej” i rysowania portretów pamięciowych przestała być zagadkowa dla młodych detektywów ze Szkoły Podstawowej w Hanulinie, którzy dzięki swym kartom śledztwa mogli w każdym dowolnym momencie sięgnąć do dowodów i wysnuwanych przez siebie tez. Lekki, żartobliwy ton przewodnika oraz używane przez niego gadżety sprawiły, że podczas wycieczki wszyscy jej uczestnicy zdobywali wiedzę poprzez zabawę! Historia Poznania, jaką odkryli młodzi asystenci detektywa, ożywiana była za pomocą rekwizytów związanych z danym miejscem. Turyści z Hanulina mieli doskonałą okazję zobaczyć wszystko to, co podczas standardowego spaceru, a nawet jeszcze więcej! Wszystkie punkty trasy oraz odwiedzane obiekty ujrzeli dodatkowo z innej perspektywy, rozwiązując przy tym przez cały czas ciekawe zadania, które w świetny sposób angażowały ich całą uwagę i pomogły zapamiętać najważniejsze rzeczy. Wszyscy uczestnicy ekscytującego wojażu po Poznaniu z uśmiechami na twarzy wrócili wieczorem pociągiem do stacji Kępno.