Niepełnosprawni są wśród nas

Uczniowie klasy I wzięli udział w corocznym konkursie plastycznym "Niepełnosprawni są wśród nas".
Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, prace plastyczne wykonali wszyscy uczniowie klasy. Jury nagrodziło dyplomami i słodyczami wszystkich uczestników. Przyznało także nagrody, które otrzymali:
I miejsca Hanna Tyc,
II miejsca Laura Hadas
III miejsca Adam Chyliński
Wcześniej uczniowie wzięli udział w lekcji, której celem było
promowanie idei integracji i wskazanie na osoby niepełnosprawne wśród nas, zapoznanie pierwszoklasistów i wyjaśnienie im podstawowych pojęć związanych z integracją . Ukazanie niepełnosprawności pod różną postacią i uświadomienie, że niepełnosprawny nie znaczy inny.
Podczas zajęć prowadząca p. Sylwia Seiffert uświadomiła wszystkim pierwszoklasistom, że:
- podobne problemy, jak i często takie same radości osób pełno- i niepełnosprawnych są dowodem na to, że tak bardzo się od siebie nie różnimy,
- osoby niepełnosprawne również mają swoje lepsze i gorsze dni,
- nie każdy po pierwszym spotkaniu zostaje przyjacielem na całe życie,
- istnieje wiele rzeczy, które można robić wspólnie z osobą niepełnosprawną np. nauka, praca, zabawa czy hobby,
-niepełnosprawność nie umniejsza godności człowieka,
-osoba niepełnosprawna ma takie same potrzeby jak osoba pełnosprawna.