Wycieczka do Złotego Stoku

Uczniowie kl. I, II, III a oraz III b nie potrafili się w tym roku doczekać spotkania ze Św. Mikołajem, dlatego wyruszyli w Jego w poszukiwaniu. Po kilkugodzinnej jeździe dotarli do krainy otulonej lekkich puchem śniegowym. Dzieci były już pewne, że długo oczekiwane spotkanie na pewno dojdzie do skutku. Jednak wcześniej czekało na nich wiele atrakcji. Najpierw zwiedziły muzeum minerałów i same zamieniły się w małych poszukiwaczy cennych kruszców. Następnie udały się w podziemną podróż do kopalni złota. Maszerowały długimi korytarzami wsłuchując się w ciekawe historie przekazywane przez mikołajowe elfy. W końcu dotarły do bajecznie oświetlonej groty, gdzie czekał już Mikołaj. Obdarowane dzieciaki podziemnymi wagonikami, a potem przy pomocy zjeżdżalni dotarły na ciepły posiłek. Na koniec wszyscy mogli zamienić się w malarzy, którzy kolorowymi farbami ozdabiali gipsowe , anielskie figurki. W końcu trochę zmęczeni, ale pełni niezwykłych wrażeń wrócili do domu.