Spotkanie wigilijne w klasie pierwszej

22 grudnia 2017 r. w klasie I odbyło się spotkanie wigilijne z Rodzicami uczniów i zaproszonymi gośćmi. Celem uroczystości było podsumowanie pracy metodą projektu pod hasłem „Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia”, która trwała w klasie przez okres 2 tygodni poprzedzający święta. Dzieci podzielone na zespoły w różnej formie prezentowały rówieśnikom samodzielnie zdobytą wiedzę na temat pięknych tradycji związanych ze świętami.
Podczas spotkania wigilijnego poprzez recytację i śpiew w inscenizacji pt. „Wigilia w klasie” uczniowie przedstawili gościom zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe. Całość dopełniła wzruszająca chwila dzielenia się opłatkiem i składania życzeń oraz słodki poczęstunek i wizyta kolędników.
Wychowawca klasy p. Katarzyna Wróblewska szczególne podziękowania skierowała do Rodziców, którzy wsparli dzieci w ich pierwszej samodzielnej pracy oraz uczestnictwie w konkursach zorganizowanych w ramach akcji „Świąteczny tydzień w naszej szkole” . Pierwszoklasiści zdobyli w nich wiele czołowych miejsc, nagrody i dyplomy.