W krainie nauki, zabawy i rozrywki, czyli wizyta w Ceramilandii.

12 lutego 2018 roku wychowankowie Świetlicy Środowiskowej działającej przy Szkole Podstawowej w Hanulinie wybrali się na wycieczkę do Ceramilandii czyli krainy nauki, zabawy i rozrywki dla dzieci w każdym wieku mieszczącej się w Lutomiersku. Uczestnicy wyjazdu poznali tajniki tworzenia sztuki ceramicznej i wzięli udział w warsztatach , podczas których zostali zapoznani z surowcami, sposobem formowania masy, wypalaniem ceramiki i techniki dekoracji. Po prezentacji technologii produkcji, wychowankowie Świetlicy Środowiskowej wzięli czynny udział w warsztatach ceramicznych, które polegały na dekorowaniu ceramiki. Każde dziecko otrzymało gotowe, wypalone wzory do samodzielnej dekoracji, a ozdobione figurki i donice każdy zabrał do domu. Bezpośredni, manualny kontakt z materiałami ceramicznymi stworzył dzieciom niepowtarzalne możliwości kształtowania swojej wyobraźni artystycznej. Na koniec zajęć wszyscy otrzymali dyplomy „Młodego Ceramika”. Podczas zajęć panowała serdeczna i życzliwa atmosfera oraz zapewniona była fachowa pomoc ze strony gospodarzy fabryki. Po stworzeniu ceramicznych arcydzieł, młodzi ceramicy skorzystali z największego w Polsce parku zabaw i rozrywki. Uczniowie mieli do dyspozycji: górę wspinaczkową, karuzelę łańcuchową, trampoliny, zjeżdżalnię giganta, tory przeszkód, krokodyla połykacza, kolejkę, labirynt wielopoziomowy, rurowisko oraz wiele innych atrakcji. Po kilku godzinach szalonej zabawy w parku, wszyscy uczestnicy wycieczki z wypiekami na twarzy i pozytywnym zmęczeniu udali się na smaczny obiad. Po niezwykle intensywnym dniu udaliśmy się w drogę powrotną zabierając ze sobą miłe wspomnienia i niepowtarzalne wrażenia.