Superkucharz

12 czerwca 2018r. wychowankowie Świetlicy Środowiskowej działającej przy szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Hanulinie wzięli udział w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez akademię gotowania SUPERKUCHARZ w Sycowie. Podczas zajęć na stanowiskach uczniowie wspólnie z szefem restauracji przygotowywali pyszne muffiny, placki na tortillę oraz naleśniki, gotowali również gorącą czekoladę, ubijali śmietanę, smażyli frużelinę z truskawek .Efektem pracy uczniów były wspaniałe naleśniki zachęcające kolorystyką i zapachem. Wszyscy uczestnicy warsztatów kulinarnych mogli spróbować każdą potrawę.
Celem warsztatów było upowszechnianie wiedzy na temat zdrowego odżywiania, świadomego dokonywania zakupów, wybierania właściwych produktów, właściwego analizowania E- składników, odczytywania etykiet, unikania konserwantów, a także poszerzanie umiejętności oraz rozwijanie zainteresowań sztuką kulinarną.