Wycieczka klasy I i II do Juraparku w Krasiejowie

8 czerwca 2018r klasy I i II udały się do zaczarowanego i bardzo ciekawego miejsca Jura – Parku w Krasiejowie. Po przyjeździe dzieci odbyły ciekawą podróż kolejką , która zawiozła nas do Tunelu Czasu. Poznaliśmy historię powstania naszej Planety Ziemi i żyjących w niej gatunków. Po pełnej wrażeń podróży udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną , która mierzy 1500 m., wzdłuż której znajdowało się 250 modeli mezozoicznych gadów i płazów.
Cała historia została dokładnie opowiedziana przez przewodnika. Następnie udaliśmy do Pawilonu Paleontologicznego, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę. Kolejnym punktem zwiedzania było Oceanarium. Zostaliśmy przeniesieni w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Tam stanęliśmy „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Co ciekawe, mogliśmy je podziwiać w ich naturalnej wielkości – oczywiście dzięki okularom 3D. Zorganizowano również dla nas warsztaty paleontologiczne, gdzie każdy musiał wydłubać swojego dinozaura z bloku gipsowego. Po warsztatach udaliśmy się na pyszny obiad. Jura Park miał również do zaoferowania niezwykły Plac Zabaw i Rozrywki.
Wyjazd do Krasiejowa zaowocował tym, iż pełni wrażeń i uśmiechów wracaliśmy do domu.