PIĘKNE ŚWIĘTOKRZYSKIE , czyli wycieczka klas czwartych i piątej

Koniec maja, przepiękna pogoda, wspaniałe widoki, odpoczynek
i uśmiechnięte twarze. W takich właśnie okolicznościach klasy czwarte i piąta zwiedzały Góry Świętokrzyskie oraz Sandomierz.
Uczniowie pod opieką pań: Katarzyny Jańskiej, Lucyny Promnej, Eweliny Rybczyńskiej i Sylwii Seiffert mieli możliwość podziwiania jednego z najstarszych dębów - Bartka, zdobyli Łysiec, czyli drugi pod względem wielkości szczyt Łysogór, zwiedzili klasztor Benedyktynów i na własne oczy przekonali się czym są gołoborza. Odwiedzili również przepiękny Sandomierz, gdzie z Wieży Opatowskiej podziwiali panoramę miasta, spacerowali Wąwozem Jadwigi, odbyli rejs statkiem po Wiśle, by na końcu stanąć "oko w oko" z filmowym Ojcem Mateuszem. Niektórzy też mieli możliwość po raz pierwszy w życiu usmażyć sobie kiełbaskę nad ogniskiem, pośpiewać harcerskie piosenki. Trzydniową wyprawę zamykało podziwianie przepięknych ruin zamku królewskiego na Górze Zamkowej w Chęcinach, spacer w sielskim klimacie wsi kieleckiej w Tokarni oraz na ochłodę, w ten tak upalny dzień , zwiedzanie jednej z najpiękniejszych jaskiń krasowych w Polsce - Jaskini Raj.
Pełni wrażeń, bogatsi w nową wiedzę o naszym pięknych kraju, wrócili, by zakończyć rok szkolny i myśleć o nowej wyprawie…