Wycieczka do lasu klasy II i III

Jesienna wycieczka do lasu klasy II i III
11 października 2018 r. uczniowie klas II i III wraz z wychowawczyniami udali się na jesienną wycieczkę do lasu na Klinach.
Leśniczy p. Marek Sopart przybliżył nam warunki życia roślin i zwierząt w czasie spaceru po leśnych ścieżkach. Opowiedział o pracy leśnika oraz o zasadach właściwego i bezpiecznego zachowania w lesie. Odpowiedział na wiele zadawanych przez dzieci pytań.
Po zajęciach w „klasie leśnej” udaliśmy się na spotkanie z myśliwym na Sadybie Myśliwskiej. Uczniowie dowiedzieli się jak myśliwi opiekują się zwierzętami leśnymi.
Po spotkaniu dzieci zostały zaproszone na kiełbaski z grilla, słodki poczęstunek i zabawy ruchowe. Uczniowie serdecznie podziękowali gospodarzom za wspaniałe przyjęcie i ciekawą lekcję o lesie.