Uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Ślubujemy! -  uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

27 października w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość – pasowanie pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów, czyli ślubowanie. Wszystkie dzieci z klas pierwszych ubrane w galowe stroje zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przed pocztem sztandarowym przez pierwszaków uroczystego ślubowania oraz dokonania przez Pana Dyrektora symbolicznego pasowania na ucznia. Wielkim ołówkiem, jak czarodziejską różdżką dotykał ramion swoich podopiecznych. Na koniec uroczystości uczniowie otrzymali mnóstwo prezentów i udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Całą uroczystość odbyła się w podniosłej, ale bardzo sympatycznej atmosferze. Na pewno na długo zapadnie w pamięci pierwszoklasistów. Wszystkim świeżo upieczonym uczniom życzymy wielu sukcesów i wspaniałych przygód na nowej drodze obowiązków szkolnych.