W piątek, 13 października w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość uświetniło przedstawienie artystyczne przygotowane przez uczniów klas III i IV. Podczas apelu dyrektor nagrodził wyróżniających się w swojej pracy nauczycieli oraz pracowników szkoły. Poinformował również, że za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej dwie nauczycielki p. Katarzyna Jańska i p. Sylwia Seiffert otrzymały Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Kępno.

Dzień Edukacji Narodowej to okazja by w sposób szczególny docenić pracę nauczycieli         i pedagogów którzy obok rodziców borą udział w nauczaniu i wychowywaniu najmłodszych wskazując im drogę do stawania się lepszym człowiekiem dla siebie i innych.

14 października 2023r. to historyczna data, gdyż jest to 250 rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego na świecie ministerstwa oświaty która o wiele lat wyprzedziła podobne rozwiązania w innych państwach. Została powołana dokładnie 14 października 1773r. na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Wszystkim nauczycielom i pedagogom życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy, wytrwałości i  sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Niech praca, którą wykonujecie będzie otaczana szacunkiem oraz życzliwością ze strony całego społeczeństwa.