Aktualności i wydarzenia

Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Hanulinie

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Image

Ciche w czasie wakacji mury szkoły ożywił po raz kolejny pierwszy dzwonek. Dziś w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Hanulinie, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Ten dzień był wyjątkowy, gdyż zaczął się od pożegnania dotychczasowego dyrektora szkoły pana Henryka Grzesiaka, który przewodził szkolnej społeczności przez 15 lat. Za wieloletnią pracę, zaangażowanie i poświęcenie byłemu dyrektorowi podziękowali pan burmistrz Piotr Psikus, zastępca naczelnika oświaty pani Karolina Górecka, rodzice, nauczyciele i pracownicy oraz cała społeczność szkolna.

Kolejnym historycznym wydarzeniem w dziejach naszej szkoły było przywitanie, obejmującego stanowisko dyrektora szkoły, pana Karola Morawskiego. Nowemu dyrektorowi życzymy samych udanych inicjatyw i decyzji w zarządzaniu szkołą. Owocnej współpracy z  organem prowadzącym, rodzicami, uczniami, pracownikami i przede wszystkim z gronem pedagogicznym.

Jak co roku i tym razem nie mogło zabraknąć pierwszoklasistów. Najmłodsi członkowie społeczności szkolnej po raz pierwszy uczestniczyli w uroczystym apelu i usłyszeli hymn szkoły. Podczas swojego przemówienia, dyrektor skierował do nich szczególnie krzepiące słowa. Życzymy nowym uczniom, żeby szybko zaaklimatyzowali się w naszej szkole, znaleźli tu wspaniałych przyjaciół, kształtowali swój charakter, stawali się lepszymi ludźmi i odnosili pierwsze sukcesy. Zatem Rok Szkolny 2023/2024 uważamy za rozpoczęty.

Image

Informacje ogólne

Szkoła Podstawowa w Hanulinie jest publiczną  szkołą podstawową z klasami I-VIII,  której obwód szkolny obejmuje następujące miejscowości: Hanulin, Rzetnia, Przybyszów, Kliny, Biały Młyn, Dziekania, Krążkowy (od numeru 127).

Od 01.09.2003r. w szkole funkcjonują oddziały integracyjne, w których uczą się, pod opieką nauczycieli wspomagających, uczniowie posiadający orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

Bądźmy w kontakcie