Aktualności i wydarzenia

Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Hanulinie

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków.

W dniu 23 X2018r.uczniowie klas II i III wraz z wychowawczyniami K. Wróblewską i J. Krupińską zorganizowali obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w ramach udziału w konkursie promującym czytelnictwo ogłoszonym przez sieć sklepów Biedronka. Spotkanie rozpoczęła bibliotekarka p. D. Kłodnicka czytając dzieciom wstęp do książki pt: ”Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Dalsze przygody leśnych bohaterów dzieci poznały w trakcie czytania z podziałem na role przez uczniów, wychowawców i zaproszonych gości.

Spotkanie dopełniło wspólne śpiewanie piosenek o Słodziakach oraz gry i zabawy dydaktyczne związane z życiem leśnych zwierząt. Przedszkolaki z grupy „0” odwiedziły bibliotekę szkolną. Na zakończenie otrzymały drobne upominki- książkę, kolorowanki i zakładki, zachęcające do dalszego czytania i poznawania przygód bohaterów dnia.
Image

Informacje ogólne

Szkoła Podstawowa w Hanulinie jest publiczną  szkołą podstawową z klasami I-VIII,  której obwód szkolny obejmuje następujące miejscowości: Hanulin, Rzetnia, Przybyszów, Kliny, Biały Młyn, Dziekania, Krążkowy (od numeru 127).

Od 01.09.2003r. w szkole funkcjonują oddziały integracyjne, w których uczą się, pod opieką nauczycieli wspomagających, uczniowie posiadający orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

Bądźmy w kontakcie