Wycieczka do fabryki bombek

Wycieczka do fabryki bombek
Dnia 26 listopada 2018r. klasy II i III wraz z wychowawczyniami J.Krupińską i K.Wróblewską udały się na wycieczkę autokarową do Fabryki Bombek w Krośnicach.

Uczniowie mogli obserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych. Zobaczyły jak powstają bombki od samego początku. Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych bombek w pierwszym etapie zapoznały się z procesem dmuchania bombek w Dmuchalni szkła.

Kolejnym etapem zwiedzania była SREBRZALNIA, czyli miejsce, gdzie pracownicy za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddają bombki procesowi srebrzenia. Tutaj uzyskują one wygląd potrzebny do dalszego etapu – dekoracji. Następnie uczniowie przeszli do DEKORATORNI, gdzie przyglądali się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Dowiedzieli się, że do tego celu używa się kleju, żeli, kolorowych brokatów. To właśnie w tym miejscu każde dziecko wykonało swoją pamiątkową bombkę. Na koniec wycieczki wszyscy udali się do firmowego sklepu aby dokonać zakupu świątecznych ozdób dla siebie i dla swoich bliskich.

Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń. Poza bombką wykonaną własnoręcznie, przywieźli także drugą – ze swoim imieniem, w estetycznym opakowaniu oraz upominki zakupione w firmowym sklepie.

Drukuj   E-mail