Aktualności i wydarzenia

Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Hanulinie

Wycieczka klasowa do Kotliny Kłodzkiej

Wycieczka klasowa do Kotliny Kłodzkiej
W dniach 23 oraz 24 września uczniowie klasy 7a, 7b oraz 6a wybrali się na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Podczas pierwszego dnia uczniowie byli w Kopalni Złota w Złotym Stoku, gdzie mieli możliwość przejazdu podziemną kolejką. Następnie pojechali do miejscowości Duszniki Zdrój by udać się do Muzeum Papiernictwa. Uczestniczyli tam w warsztatach czerpania papieru.

Drugi dzień rozpoczął się od zwiedzania Skansenu w Kudowie Zdrój. Uczniowie szli Szlakiem Ginących Zawodów, a także wyrabiali naczynia na kole gancarskim.

Ostatnim punktem wycieczki była trasa turystyczna po Górach Stołowych oraz zdobycie Szczelińca, najwyższego szczytu, który liczy 922 m n.p.m.. Wszyscy uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i chętnie dzielili się swoimi wrażeniami.
Konsultacje z Rodzicami odbywają się w ostatni czwartek każdego miesiąca z wyłączeniem miesięcy, w których są zebrania z rodzicami w godzinach 18.00 - 19.00

Informacje ogólne

Szkoła Podstawowa w Hanulinie jest publiczną sześcioletnią szkołą podstawową z klasami I-VI, w której uczą się dzieci z: Hanulina, Rzetni, Przybyszowa, Klin, Białego Młyna, Dziekani, Krążków (od numeru 127). Od 01.09.2003r. w szkole funkcjonuje oddział integracyjny i oddział dla dzieci z autyzmem.

Obecnie placówka nawiązuje do sportowych tradycji. Fakt ten potwierdzają: wyniki osiągnięte przez naszych uczniów w zawodach, puchary, kąciki Patrona, obchody Dnia Patrona, masowe biegi.

Bądźmy w kontakcie